Vážení zákazníci, z důvodu nadměrného počtu objednávek, se předem omlouváme za delší dodací lhůty. Pokud na zboží pospícháte, zvažte možnost osobního odběru.

Co je ZeoPure?

ZeoPure
 
ZeoPure je moderní filtrační materiál, který je několikanásobně účinnější než tradiční filtrační média z písku, skla a křemeliny. ZeoPure je vysoce čistý a vysoce kvalitní přírodní klinoptilolitovo mordenitový typ zeolitu, který je těžený a upravovaný v Austrálii. Tento typ zeolitu má výjimečnou tvrdost okolo 7 mohsové stupnice tvrdosti ( stejně jako křemičitý písek ) a mikroporezní strukturu s velikostí mezoporů jen 50nm, což je 10x menší než běžné zeolity (zahradní). Tento druh zeolitu vznikl cca před 300 milióny roků a právě stáří spolu s jedinečnou tvorbou vzniku je klíčovým faktorem ve výjimečné tvrdosti a mikroporozitě. ZeoPure má obrovskou aktivní plochu (1 kg = 2,5 fotbalové hřiště), takže jeho plocha je asi 100krát větší než písek a 200krát větší než sklo. ZeoPure má tři specifické funkce filtrování a to mechanická filtrace, mikrofiltrace a iontová výměna. Všechny tyto vlastnosti předurčují toto filtrační médium jako nejvhodnější pro nejrůznější aplikace pro dosažení nejvyšší kvality filtrace s co nejvyšší účinností a přináší i ekonomické výhody pro bazénový a lázeňský průmysl. Při používání ZeoPure se výrazně snižují náklady na dávkování chemie a časté promývání filtračního média.
 
ZeoPure byl certifikován Státním Zdravotním Ústavem v Praze pro filtraci pitné vody. ZeopUre jako jedinný zeolit nepodporuje růst mikroorganismů!!

Kde se používá?

Domácí bazény a vířivky
Veřejné bazény a vířivky
Úprava pitné vody
Úprava užitkové vody
Čistírny odpadních vod
Čistírny pro rychlé opakované použití (např. zařízení na mytí aut)

ZeoPure

Výrazně snižujeKřišťálo až nahrazuje použití CHEMIE
zvyšuje účinností sanitačních látek a snižuje jejich dávkování. ZeoPure je neutrální a neovlivňuje pH
Vytváří křišťálově čistou vodu
tím, že zachycuje nečistoty až do 1 mikronů ( písek pouze do 20 mikronů ). má 100x větší filtrační plochu pro zadržování nečistot oproti písku
Snižuje zápach, podráždění kůže a očí
tím, že provádí iontovou výměnu amoniaku/čpavku například při používání chlóru
Snižuje spotřebu vody a energie
zkracuje čas zpětného proplachu, prodlužuje intervaly mezi zpětným proplachováním prověřená úspora 50 až 80%

Křišťálově čistá voda bez chemie?

Ano, ZeoPure® vytváří křišťálově čistou vodu ve vašem bazénu! Porézní povrch zachytí i ty nejmenší částice okolo 1 mikronu a proto není nutné používat koagulant nebo flokulant jako v případě písku, nebo skla. Tímto je zvýšená čistota vody bez použití pomocné filtrační chemie. ZoePure je jebinečná hornina, která mimo mechanickou filtraci nabízí funkci iontoměniče a absorbuje amonné ionty z potu, moče nebo opalovacích krůmů, které reagují s chlórem a vytváří vázaný chlór, který způsobuje zápach, podráždění pokožky a očí. ZeoPure je takzvané vícefunkční filtrační médium, kde kromě mechanické filtrace ( stejně jako písek ) má další funkce a to mikro filtraci a funkci iontové výměny

Používáme ověření věku Adulto