Vážení zákazníci, náš E-SHOP je plně v provozu. Expediční sklad funguje pouze jako výdejní místo objednávek, platba na místě není možná.

Perkarbonát sodný, peruhličitan sodný

Kód: 948
1 185 Kč / ks 979,34 Kč bez DPH
Skladem (7 ks)

Perkarbonát sodný, peruhličitan sodný

  • Bělící prostředek
  • Čistící prostředek

Detailní informace

Detailní popis produktu

Je jednou za složek v přípravcích do bazény a jezírka. Přípravky do jezírek se dávkují cca 15-30 g/m3, aplikuje se při pH cca 7-8.

Perkarbonát se rozsype např. lžící přímo na hladinu, poté začně klesat na dno. Asi po 1-2 hodinách na hladinu vyplavou řasy a nečistoty, které je potřeba odebrat např. sítem.

Peruhličitan sodný (též peroxouhličitan sodný nebo perkarbonát sodný) je adukt uhličitanu sodného a peroxidu vodíku, tvořící bílé krystaly rozpustné ve vodě

Peruhličitan sodný je oxidačním činidlem a součástí mnoha čisticích přípravků pro domácnost a prádelny[1]. Navzdory názvu jde ve skutečnosti o perhydrát uhličitanu. Rozpuštěn ve vodě uvolňuje H2O2 a uhličitan sodný

2(Na2CO3·1,5H2O2) → 2 Na2CO3 + 3 H2O2

Peruhličitan sodný je aktivní složkou mnoha práškových ekologických bělidel. Předpona "per" z perboritanů a peruhličitanů dala název několika saponátovým čisticím přípravkům, například výrobkům Persil.

Často je ve složení prášků (na praní/do myčky) do češtiny překládán jako uhličitan disodný.

Doplňkové parametry

Kategorie: Chemie
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 25 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.