Vážení zákazníci, z důvodu nadměrného počtu objednávek, se předem omlouváme za delší dodací lhůty. Pokud na zboží pospícháte, zvažte možnost osobního odběru.

Oxi Boost nízkochloridový aktivátor pro hydrolýzu 20L

Kód: 2933
Novinka
Značka: Fi SPA
4 510 Kč / ks 3 727,27 Kč bez DPH
Skladem (98 ks)
 • Určeno pro profesionální zařízení hydrolýzy
 • Určeno pro alergiky a citlivou pokožku (kvalita pitné vody)
 • Určeno pro Low Salt chlorinatory
 • Neobsahuje chlorid sodný (sůl)
 • Vhodné pro nerezové bazény 
 • Eliminuje tvorbu vázaného chlóru
 • Projasňuje vodu
 • Zvyšuje potřebnou vodivost vody
 • Zabraňuje tvorbě vápenatých usazenin
 • Odstraňuje fosfáty z vody
 • Nízký obsah chloridů pouze 310g/L
 • Vynikající účinnost od 1,0 – 1,5 mS
 • Bez dalších chemických látek

Balení 20Litrů / 26Kg vystačí na 18mvody

Velkoobchodní prodej zajišťuje společnost BWT Česká Republika s.r.o.

Detailní informace

1.000+ produktů
1.000+ produktů
V nabídce si vyberete z více než 1.000+ produktů a 5.000+ variant.
Nejlevnější přeprava
Nejlevnější přeprava
Zajišťujeme přepravu po celé ČR a Evropě
Ověřený obchod
Ověřený obchod
Jak nás hodnotí naši zákazníci? Hodnocení máme 5* z 5ti.

Detailní popis produktu

Co je OXI BOOST?

OXI BOOST je inovativní dezinfekční řešení úpravy vody pro privátní a veřejné bazény. OXI BOOST slouží jako aktivátor pro pokročilou oxidační technologii typu hydrolýza k vytváření vysoce účinných volných radikálů (OH• a O•). Volné radikály jsou vysoce účinné oxidanty s výhodou, že dochází k okamžité oxidaci a rozkladu organické i anorganické nečistoty, včetně Cryptosporidium parvum odolné vůči chlóru a nevytváří žádné škodlivé vedlejší produkty dezinfekce jako je tomu u běžné elektrolýzy.

Oxidace se odehrává v potrubí a nikoli v bazénu jako je tomu u chlórové dezinfekce. Volné radikály jsou vysoce reaktivní a v potrubí vydrží jen zlomek sekundy, což znamená, že nejsou nikdy vystaveny povrchům bazénu, jako jsou dlaždice, spárovací hmoty, obklady, palubky, mechanická zařízení nebo ovzduší okolo bazénu jako je vzduchotechnika. Podpůrný vznik sanitace ve formě plynného chlóru umožňuje použití nižších koncentrací a tím chrání povrchy bazénu a technologické zařízení.

Používáním OXI BOOST získáte křišťálově čistou bazénovou vodu v kvalitě pitné vody, bez chlórového zápachu a ochrannou technologie bazénu.

Jak OXI BOOST funguje?

OXI BOOST zvyšuje potřebnou vodivost vody pro zajištění dokonalého štěpení molekul vody na volné radikály a vnáší do vody minimální obsah chloridů pro druhotnou produkci plynného chlóru. Vodivost přímo závisí na množství aktivátoru ve vodě.

Čím nižší je vodivost, tím vzniká více volných radikálů (a dalších kyslíkových sloučenin) a vzniká méně plynného chlóru. Proto je žádoucí udržovat vodivost na co nejnižší možné úrovni! Systém nevyužívá běžnou sůl (NaCl), ale speciální aktivátor OXI BOOST, který navíc snižuje obsah fosfátů ve vodě. Fosfáty jsou živiny pro řasy a bakterie. Systém pro správné fungování musí být řízen automaticky. Měření musí obsahovat sondu volného chlóru (nebo ORP) a sondu pH. Pro veřejné bazény je nutné systém rozšířit o vodivostní sondu.

Voda minimalizuje vysoušení pokožky a je určená pro alergiky a citlivou pokožku. Takto upravená voda je bez ovlivnění chutě nebo vůně.

Jak se OXI BOOST liší od běžné elektrolýzy soli?

OXI BOOST zajišťuje dokonalou účinnost při koncentraci chloridů pod 400ppm, což je několikanásobně nižší hodnota než u běžné elektrolýzy soli, která pracuje v koncentraci 1.500-3.000ppm (obsahu chloridů/nikoliv NaCl). (běžná používaná nerezová ocel typu 1.4571 (316) povoluje maximální koncentraci chloridů do 600ppm)

Jaké je dávkování OXI BOOST?

Dávkování aktivátoru OXI BOOST je 1,11 litrů na 1 m3 bazénové vody. Toto množství zajišťuje potřebnou vodivost a obsah chloridů 310ppm

Jaké jsou doporučené hodnoty vody?

Volný chlór: 0,1-0,2ppm (kvalita pitné vody)
pH: 6,8-7,2
Alkalita: 100-150ppm
Redox: 550-600mV
Vodivost: 2000μS
TDS: 500-1500ppm
Fosfáty: 0ppm

Hodnoty musí být dle LSI (Langelierův index saturace) neutrální, 0,0 pro eliminaci nebezpečí koroze.

Pro správnou funkci je nutné zajistit správnou hydrodynamiku a filtraci vody. V případě použití ve venkovním bazénu bez zastřešení, nebo s vysokou koncentrací polétavé organiky se doporučuje dávkování algicidu.

Kompatibilní se zařízením: AquaRite, Oxilife, Da-gen, microdos, Aseko 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Chemie pro úpravu vody
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 30 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Používáme ověření věku Adulto