Vážení zákazníci, z důvodu nadměrného počtu objednávek, se předem omlouváme za výrazně delší dodací lhůty. Pokud na zboží pospícháte, zvažte možnost osobního odběru.

FerroSorp Plus hydroxid železitý odstranění fosfátů a těžkých kovů 2.0 - 4.0 mm

Kód: 1191/15
5 550 Kč / ks 4 586,78 Kč bez DPH

Zvolte variantu

FerroSorp Plus hydroxid železitý odstranění fosfátů a těžkých kovů 0.5 - 2.0 mm

 • Pro úpravu vody v jezírku a rybníčku
 • Pro úpravu akvarijní sladké a slané vody
 • Pro úpravu technologické vody
 • Pro úpravu pitné vody
 • Pro úpravu dešťové vody
 • Odstraňování fosfátů
 • Odstraňování silikátů / křemičitanů
 • Odstraňování arsenu
 • Odstraňování polutantů
 • Odstraňování sulfidů
 • Odstraňování těžkých kovů
 • Určeno i pro vícevrstvé filtry
 • Odpovídá Evropské normě ČSN EN 15029

Detailní informace

1.000+ produktů
1.000+ produktů
V nabídce si vyberete z více než 1.000+ produktů a 5.000+ variant.
Nejlevnější přeprava
Nejlevnější přeprava
Zajišťujeme přepravu po celé ČR a Evropě
Ověřený obchod
Ověřený obchod
Jak nás hodnotí naši zákazníci? Hodnocení máme 5* z 5ti.
Balení: 15 Kg
Objednáno | 1191/15
5 550 Kč / ks
4 586,78 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Speciální granulovaný adsorbent na bázi hydroxidu železitého pro účinné odstraňování kontaminantů

Hydroxid železitý je díky své chemické aktivitě velmi vhodný pro adsorbci iontů arzenu, fosforečnanu nebo sulfidu ve vodě. Používání tohoto univerzálního absorbentu v minulosti selhalo kvůli jeho obvyklému pastovitému vzhledu, které znemožňovalo použití v jednoduchých filtračních kolonách. Pomocí patentovaného procesu jsme byli schopni vyrobit hydroxid železitý v granulované formě s vysokou stabilitou. Široká škála velikostí zrn lze vyrobit kombinací mletí a prosévání, což umožňuje použití v  celé řadě nových aplikací.

 FerroSorp® Plus - hydroxid železitý prvním krokem absorbuje ve vodě rozpuštěné ionty arzenu a fosforečnanu na povrch. V dalším kroku dochází ke přeměně na stabilní arzeničnan železa a fosforečnan železitý. Odstranění sulfidových iontů se provádí vytvořením nerozpustného sulfidu železa. Kromě běžných iontů těžkých kovů, jako je olovo, měď a zinek, jsou také vázány další kontaminující látky, jako je antimon, molybden, kadmium, selen, uran a fluorid. Kromě toho je možná velmi nespecifická vazba rozpuštěných organických látek znečišťujících vodu prostřednictvím absorpce. Následující chemické rovnice ukazují reakci hydroxidu železa s fosfátem, arzeničnanem a sirovodíkem ve zjednodušeném schématu.

Použití v jezírku, rybníčku a akváriu

Spolu s dusičnany tvoří fosfáty jednu z hlavních živin pro řasy. Nadměrné koncentrace fosfátů proto podporují nežádoucí růst řas v mořských a sladkovodních akvárií, jezírku a rybníčku. Řasy jsou ve vodě často přítomny ve formě volně se vznášejících jednobuněčných organismů, které vytvářejí viditelné zelené zabarvení vody. Řasy navíc vytvářejí zelené nebo hnědé usazeniny na stěnách, dnu nebo se vyskytují ve formě růstu řas na vodních rostlinách.

Krmivo pro ryby a výkaly jsou hlavním zdrojem fosfátů v akvarijní vodě. Voda z vodovodu používaná k plnění akvárií však často obsahuje též fosfáty v koncentracích, které mohou také podporovat zvýšený růst řas. FerroSorp Plus je vysoce účinný adsorpční granulát na bázi hydroxidu železa, který byl speciálně vyvinut pro adsorpční odstranění fosfátů a křemičitanů z vody sladkovodních a mořských akvárií, zahradních jezírkách a rybníčků. Díky své velké filtrační ploše cca. 270m2/g, dokáže rychle, efektivně a nevratně vázat fosfátové ionty.

FerroSorp Plus je v nabídce v různých velikostech zrna, a proto jej lze použít jak ve speciálních filtračních patronách, které fungují na principu filtru se zavěšeným ložem, tak i ve pohodlně vložen do každého vícevrstvého filtru. Kromě fosfátů a křemičitanů váže FerroSorp Plus také ionty těžkých kovů, jako je olovo, měď a zinek. Rozpuštěné organické kontaminanty vody mohou být také vázány adsorpcí. Následující reakční vzorec představuje reakci hydroxidu železitého s fosfátovými ionty ve zjednodušené formě

Dávkování

Fosfátová adsorbční kapacita FerroSorp Plus závisí na řadě parametrů, jako je, jako je velikost zrna, koncentrace fosforu, přítomnost konkurenčních iontů (křemičitan) a provozních podmínkách ve filtru.

V praxi se dosahuje rychlosti adsorbce mezi 5 a 15 g fosforu na 1kg FerroSorp Plus.

Za normálních podmínek krmení by měl být vyměněn přibližně 400g FerroSorp. jednou za šest měsíců ve 200 litrovém akváriu obsazeném 1cm ryb na 1litr. Koncentrace fosforu ve vodě by měla být pravidelně kontrolována pomocí komerčního testeru. Pokud je zjištěno nové zvýšení koncentrace fosforu, mělo by se filtrační médium vyměnit.

Adsorbční kapacita:

1Kg Ferrosorp 4,9g As  
1Kg Ferrosorp  35g P  

Použitý filtrační granulát lze použít jako rostlinné hnojivo nebo zlikvidovat s domácím odpadem 

Doplňkové parametry

Kategorie: Filtrační materiály
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Používáme ověření věku Adulto