Vážení zákazníci, z důvodu nadměrného počtu objednávek, se předem omlouváme za delší dodací lhůty. Pokud na zboží pospícháte, zvažte možnost osobního odběru.

Floating terapie a Epskomská sůl

Co je Float terapie?

 

Float terapie, neboli plovací terapie je podobná zážitkům z Mrtvé moře, které obsahuje vysoký obsah soli a to okolo 33% a díky takto vysokému obsahu soli je lidské tělo nadnášeno. Float terapie přináší dokonalou relaxaci, uvolnění svalů, napětí a stresu. Float terapie  se aplikuje v nádržích připomínajících „vajíčko“ které je dokonale izolované od okolního hluku a teploty, která se udržuje v rozmezí 35-36°C.

 Dnešní doba, která je plná stresu, rychlosti a dalších nežádoucích vlivů klade na lidský organizmus vysoké nároky, které je potřeba čelit a využít maximum pro uklidnění a relaxaci.  Není divu, že stále více lidí vyhledává doplňkové a alternativní terapie, které pomáhají vrátit zpět k fyzickou péči a duševní zdraví.

Terapie float funguje více než 60 let a stále se rozrůstá. Je to jedna z nejspolehlivějších a nejlepších terapií, které alternativní medicína nabízí. 

 Plováková terapie je formou omezené environmentální stimulační terapie (REST). Když je člověk bombardován podněty, dochází k přetížení smyslů a přetížení, které mozek nedokáže držet krok s tímto procesem.

To má za následek podráždění, úzkost a stres. To může mimo jiné vést také k vysokému krevnímu tlaku, duševním poruchám, přejídání a obezitě. Pokud cítíte cokoli z toho, měli byste zvážit terapii float pod. Tato konkrétní terapie je luxusní způsob, jak uklidnit a uzdravit vaše tělo před stresem a tlakem, a to se děje uvnitř plovákové nádrže.

Co je plováková nádrž? Izolační plovoucí nádrž, známá také jako komora pro smyslové deprivace, je lehká a zvukotěsná nádrž. Je to jako uzavřená vířivka.

Nádrž je naplněna okolo 1000 litrů čisté vody a 550Kg Epsomské soli. Epsomská sůl je široký pojem pro síran hořečnatý a né každý typ je vhodný pro tyto aplikace. Epsomská sůl by měla být certifikována, a užívání této terapie konzultováno se svým lékařem. Proto ji někteří lidé označují také jako Epsomská solná float terapie. Voda je zahřátá na teplotu pokožky nebo okolo 35-36°C.

Jakmile je nádrž nastavena a připravena, můžete si nasadit sluchátka a vstoupit do nádrže bez plavek. Důrazně doporučujeme úplně zavřít poklop dveří za sebou, abyste zablokovali světlo a zvuky z vnějšího světa. 

 

 

 

Jakmile se člověk částečně ponoří do vody, ztratí kontakt s vnějším světem a mozek je dočasně dezorientovaný kvůli nedostatku stimulantů. To je důvod, proč během prvních několika minut můžete pociťovat stav paniky a zmatku, ale mysl se rychle adaptuje a začne generovat stimulaci zevnitř.

Ze stavu alfa vln se mozek dále uvolňuje do stavu vln théta. Alfa vlny jsou frekvence, na které mozek pracuje během našich bdělých okamžiků, kdy je mozek uvolněný, ale nezpracovává žádné informace. Theta vlny se dosahuje během lehkého spánku nebo velmi extrémní relaxace. a běžně se používají pro hypnózu.

Můžete zaznamenat příjemné pocity z činností, kterou váš mozek generuje. Některé příklady jsou uklidňující hudba nebo světlo. Můžete také začít snít nebo si vybavit příjemné vzpomínky. Díky stavu beztíže můžete ztratit pocit, kde jsou vaše končetiny.

Tato metoda relaxace vám umožňuje posílit vaši kreativitu a zapojit se do hlubokého meditativního stavu, bez ohledu na vaše hluboké meditační zkušenosti. Kromě toho může zvýšit vaši koncentraci, zlepšit vaše spánkové vzorce a pomoci vašim fobiím a závislostem.

 Jakmile jsou mysl a tělo zcela uvolněné, je mozek schopen plně synchronizovat každou ze svých fyziologických vrstev. Hypofýza je schopna uvolňovat dobré množství dopaminu a endorfinů . Vnitřní prostředí těla nebo homeostáza naleznou dokonalou rovnováhu a nechají všechny orgány pracovat v harmonii.

Používáme ověření věku Adulto