Vážení zákazníci, z důvodu nadměrného počtu objednávek, se předem omlouváme za výrazně delší dodací lhůty. Pokud na zboží pospícháte, zvažte možnost osobního odběru, děkujeme. V pátek 26.7.2024 máme zavřeno.

Minerální sůl z Mrtvého moře 0,5kg

Kód: 2120
51,43 Kč / ks 42,50 Kč bez DPH
Skladem (100 ks)
  • 100% čistá přírodní sůl z Mrtvého Moře s certifikací
  • Nejkvalitnější minerální sůl z Izraelské části Mrtvého moře 
  • Určeno pro profesionální použití
  • Určeno pro výrobu koupele, wellness, SPA, vířivky a lázeňské koupele
  • Určeno při léčbě akné, ekzém, lupénka, neurodermitis, revma, kloubní onemocnění, ženských potížích.
  • Uvolňuje svalové napětí a únavu svalů

Detailní informace

1.000+ produktů
1.000+ produktů
V nabídce si vyberete z více než 1.000+ produktů a 5.000+ variant.
Nejlevnější přeprava
Nejlevnější přeprava
Zajišťujeme přepravu po celé ČR a Evropě
Ověřený obchod
Ověřený obchod
Jak nás hodnotí naši zákazníci? Hodnocení máme 5* z 5ti.

Detailní popis produktu

MRTVÉ MOŘE

Mrtvé moře je po tisíce let známé jako zdroj krásy a uzdravení. Věda dnes potvrzuje to, co obyvatelé Blízkého východu věděli před 8000 lety: Voda z Mrtvého moře má jedinečnou schopnost nejen uzdravovat, ale také způsobit, aby pokožka vypadala mladší a zdravější. Mrtvé moře vzniklo před 3 miliony let, kdy došlo k zlomenině uprostřed příkopové propadliny Jordánu a je nejnižším bodem na zemi (400m pod hladinou moře). Mrtvé moře obsahuje přibližně 43 miliard tun soli. Důležitou roli hraje nejen klima, kdy vysoká hustota atmosféry filtruje UV paprsky a úroveň kyslíku je 10krát vyšší než v jakékoli zemské atmosféře, ale také jedinečné složení vody. Jedná se o jeden z nejlepších způsobů ošetření kožních onemocnění nebo kožních skvrn a při každodenní péči o pleť může dělat zázraky.

Většina oceánů planety obsahuje pouze 3,5% solného roztoku, Mrtvé moře obsahuje 33% soli s 26 různými rozpuštěnými minerály. Některé z nich jsou vystaveny oxidaci, zatímco jiné jsou rozpustné ve vodě, díky čemuž se snadno vstřebávají pokožkou a rozvíjejí svoji léčivou sílu.

MINERÁLY V SOLI Z MRTVÉHO MOŘE

Sůl z Mrtvého moře, extrahovaná přirozenou kondenzací mořské vody, si zachovává vysokou koncentraci minerálů a stopových prvků. Je považován za nejcennější zdroj zdraví a krásy. Díky mimořádně bohatému minerálnímu složení soli z Mrtvého moře má široké blahodárné účinky na naše zdraví. Tento typ soli obsahuje více než 40 minerálů, které mohou být absorbovány kůží. Tyto minerály jsou vysoce koncentrované v Mrtvém moři více než 10krát ve srovnání s jinými oceány. Minerály z Mrtvého moře, které se nacházejí ve vodě a v bahně, zlepšují krevní oběh a čistí pokožku, podporují její přirozenou rovnováhu vlhkosti, odstraňují nečistoty a zanechávají pokožku zdravou. Mezi hlavní patří:

Hořčíková sůl z Mrtvého moře se skládá z 31 - 35% chloridu hořečnatého. Tento důležitý minerál se podílí na více než 300 základních reakcích v těle, mezi něž patří: uvolnění svalů, nervů a cév, uvolňování energie z potravy, tvorba zdravých zubů a kostí, odolnost proti stresu, posilování paměť a soustředění, zlepšení kondice srdce a cév, kosterní síla, přenos nervových impulsů a správné fungování svalů.

Draselná sůl z Mrtvého moře obsahuje 20 - 30% draslíku. Jedná se o elektrolyt s kladným nábojem, který vede elektřinu v tekutinách v tělesných buňkách a tím zlepšuje průchod životně důležitých živin přes buněčnou membránu. Je nezbytný pro hydrataci, srdeční rytmus, svalové kontrakce a rovnováhu PH.

Sodná sůl z Mrtvého moře obsahuje 3 - 9% sodíku. I když je sodík často považován za negativní minerál, protože ho obsahuje příliš mnoho, je nezbytným elektrolytem nezbytným pro vstřebávání a transport živin, rovnováhu tekutin, krevní tlak a přenos nervových signálů.

Vápenatá sůl z Mrtvého moře se skládá z 0,1 - 0,5% chloridu vápenatého. Tento minerál hraje důležitou roli při tvorbě a udržování zdravých kostí a zubů. Je také nutné cirkulovat krev, uvolňovat hormony, regulovat tělesnou hmotnost a stabilizovat enzymy.

Síran sůl z Mrtvého moře obsahuje 0,1 - 0,2% síry. Pomáhá syntetizovat bílkoviny, podporuje chrupavky a pojivové tkáně, pomáhá tělu odolávat bakteriím a čistí ho od toxinů.

Bromid má hojivý, uklidňující a antiseptický účinek. V soli z Mrtvého moře je obsažený v 0,4 - 0,6%.

CO DĚLÁ SŮL Z MRTVÉHO MOŘE PRO VAŠI POKOŽKU?

HYDRATUJE Koupání v roztoku soli z Mrtvého moře zlepšuje hydrataci pokožky, snižuje zarudnutí a drsnost a zlepšuje bariéru pokožky. K prokázání tohoto účinku bylo provedeno několik experimentů, včetně následujících: Několik lidí s atopickou suchou kůží mělo jedno rameno ponořené v roztoku vody se solí z Mrtvého moře a druhé rameno ve vodě z vodovodu po dobu 15 minut. Rameno ošetřené solným roztokem vykázalo významné zlepšení ve všech oblastech, zatímco pokožka takzvaného „ramene s vodovodní vodou“ byla ještě sušší. Protizánětlivé a hydratační účinky soli z Mrtvého moře jsou způsobeny vysokým obsahem hořčíku. Soli hořčíku se vážou na vodu, zvyšují absorpci a propustnost pokožky.

ČISTÍ A DEZINFIKUJE Díky přirozeným antibakteriálním vlastnostem síry je sůl Mrtvého moře skvělá k čištění povrchu pokožky. Protože sůl z Mrtvého moře obsahuje pouze malé množství síry, může jemně čistit mastnou pleť a omezovat výskyt akné.

VYNIKAJÍCÍ EXFOLIÁTOR Vydrhnutím / peelingem s produktem, který obsahuje sůl z Mrtvého moře, pomůžete pokožce odstranit odumřelé buňky, které přispívají k drsnosti pokožky, ucpání pórů a (pigmentačních) skvrn. Podporuje mladistvý vzhled a redukuje vrásky. Snižuje drsnost pokožky, což přispívá k tvorbě jemných linek a hlubokých vrásek.

LÉČÍ CHRONICKÉ KOŽNÍ STAVY Kombinace minerálů v soli Mrtvého moře udělala zázraky pro lidi, kteří trpí suchou, citlivou a svědící pokožkou. V této oblasti bylo rovněž provedeno mnoho výzkumů. Nějaké příklady : 

Pacienti s psoriázou se koupali ve vodě z Mrtvého moře po dobu 20 minut každý den po dobu 3 týdnů po sobě. Na konci tohoto kurzu jejich index psoriázy a závažnosti (PASI) poklesl v průměru o 34,8%. Jeden měsíc po ukončení této léčby jejich skóre PASI ještě dále pokleslo v průměru o 43,6%. Účinek promývání solí proto pokračuje v práci i po ukončení léčby. Také v případě atopického ekzému bylo provedeno několik testů a pacienti s ekzémy se několik týdnů denně myli vodou z Mrtvého moře; pomocí indexu SCORAD (Scoring Atopic Dermatitis) se během týdne významně zlepšily příznaky sucha, zarudnutí, otoku a olupování pacientů. I zde tento účinek fungoval i po ukončení léčby.

CO DĚLÁ SŮL Z MRTVÉHO MOŘE PRO VAŠE ZDRAVÍ?

ZKLIDŇUJE REVMATOIDNÍ ARTRITIDU Revmatoidní artritida, charakterizovaná bolestivým otokem kloubů, může v průběhu času vést k erozi a deformaci kostí. Ačkoli neexistuje lék, ukázalo se, že mytí vodou z Mrtvého moře je účinnou léčbou mnoha příznaků revmatoidní artritidy. Ve studii se pacienti koupali v soli z Mrtvého moře po dobu 20 minut denně. Na základě hodnocení revmatologů a jejich vlastního sebehodnocení došlo u pacientů k významnému zlepšení ranní ztuhlosti, doby chůze 15 metrů, síly rukojeti, obvodu kloubu, počtu aktivních kloubů a činností každodenního života. Snížení příznaků bylo největší po dvoutýdenním období a blahodárné účinky koupelí se solí z Mrtvého moře přetrvávaly jeden měsíc po ukončení léčby.

UKLIDŇUJE BOLAVÉ SVALY Nasáknutí solí Mrtvého moře může pomoci zmírnit svalové křeče a bolest a poskytnout uvolněný způsob zmírnění bolesti a nepohodlí unavených a napjatých tkání. Při testování účinků na fibromyalgii - chronický stav charakterizovaný bolestmi svalů, únavou, poruchami spánku, poruchami paměti a změnami nálady - vědci zjistili, že po 10 dnech praní solí z Mrtvého moře závažnost a frekvence příznaků silně poklesla. Okamžitě došlo k úlevě od bolesti, únavy, ztuhlosti, úzkosti, bolesti hlavy, problémů se spánkem a otoků kloubů, které přetrvávaly až tři měsíce po léčbě.

NÁVOD K VÝROBĚ KOUPELÍ

Koupel: Rozpusťte přibližně 500 g soli do koupele z Mrtvého moře do teplé vody o teplotě přibližně 37°C, namočte se na 20 - 25 minut. Poté se osprchujte pouze čistou vodou.

Lázeň na nohy: Lázeň na nohy pomáhá eliminovat bakterie a zápach nohou. Pro uživatele, který má nohu sportovce nebo bakteriální infekci. Do lázně o teplotě přibližně 37°C, přidejte hrst koupelové soli z Mrtvého moře. Pro účinnější úlevu nohy masírujte. Po určitém období namáčení opláchněte nohy čistou vodou.

Léčba psoriázy a ekzému: Rozpusťte přibližně 1 kg soli do koupele z Mrtvého moře do teplé vody a namočte se na dobu 20 - 25 minut. Nejlepších výsledků dosáhnete 3 - 4krát týdně po dobu 4 týdnů. Poté se sprchujte pouze čistou vodou, Je důležité nepoužívat mýdla po namočení do solné do koupele z Mrtvého moře.

Kondicionování pokožky: Relaxace, namáčení svalů. Rozpusťte přibližně 500 g solí koupele z Mrtvého moře do teplé vody, namočte se na 20–25 minut. Sprchujte pouze vodou, Je důležité nepoužívat mýdla po namočení solí do koupele z Mrtvého moře.

Poznámka: Originální soli do koupele z Mrtvého moře jsou 100% přírodní a neobsahují žádná umělá barviva a vůně. Všechny naše produkty jsou určeny pouze k vnějšímu použití.

 Upozornění: Sůl z Mrtvého moře NENÍ potravinářskou solí a není určena k lidské spotřebě.

Všechny naše výrobky se řídí a splňují zákon 102/2001 ze dne 22.února 2001 o obecné bezpečnosti a mají certifikát zdravotní nezávadnosti vydaný Státním zdravotním ústavem v Praze.

Tyto informace neposkytují lékařské rady, diagnostiku ani léčbu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sůl & Minerály
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.6 kg
Druh Soli: Minerální sůl z Mrtvého moře
Oblast použití: Koupele

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Používáme ověření věku Adulto