Ve dnech 10.6, 13.6. a 14.6. bude náš výdejní sklad mimo provoz. Tou dobou nebude možný příjem ani výdej objednávek, děkujeme za pochopení.

Adsorbční filtrační materiály

44 položek celkem
filter_ag_filtracni_perlit
od 29,75 Kč bez DPH
od 36 Kč / ks
1773/1 L
filter_ag_plus_zeolit
od 49 Kč bez DPH
od 59,29 Kč / ks
1776/1 L
filtracni_zeolit_bazen_virivka_pitna_voda
od 77,77 Kč bez DPH
od 94,10 Kč / ks
1743/1
filtracni_zeolit_bazen_virivka_pitna_voda_zeopure
od 77,77 Kč bez DPH
od 94,10 Kč / ks
798/1
aktivni_cerne_uhli_ficarb_filtrace_uprava_pitne_vody
od 85 Kč bez DPH
od 102,85 Kč / ks
2990/1
aktivni_cerne_uhli_ficarb
od 85 Kč bez DPH
od 102,85 Kč / ks
1533/1
aktivni_cerne_uhli_ficarb_filtrace_uprava_vody
od 85 Kč bez DPH
od 102,85 Kč / ks
1530/1
aktivni_cerne_uhli_ficarb_filtrace_uprava_pitne_vody 1536/1
aktivni_uhli_ficarb_kokosove_skorapky_filtrace_uprava_pitne_vody 1545/1
aktivni_uhli_ficarb_kokosove_skorapky_filtrace_uprava_pitne_vody 1542/1
aktivni_uhli_ficarb_kokosove_skorapky_filtrace_uprava_pitne_vody 2993/1
aktivni_uhli_ficarb_kokosove_skorapky_filtrace_uprava_pitne_vody 1548/1
Nahoru
Další produkty

Druhy adsorbčních médií

Co je samotná podstata adsorbčních materiálů? Adsorbční materiály oproti běžné mechanické filtraci, při kterých se používá například filtrační písek mají schopnost z vody adsorbovat ať mechanicky nebo chemicky anorganické nebo organické kontaminenty.

Existují dva typy adsorbčních materiálů a to buď mikroporézní a nebo neporézní. U porézních adsorbčních materiálů, je nutná externí regenerace, především tepelnou, nebo chemickou úpravou. U neporézních adsorbčních materiálů po vyčerpání své kapacity, se regenerují buď samotným proplachem, nebo chemicky uvnitř filtru. Nejčastěji se používají například Manganistan Draselný KMnO4, nebo Chlornan Sodný NaClO.

Existuje několik typů adsorbčních médií, která jsou do jisté míry závislá na typu filtru, ve kterém jsou používány a druhů adsorbovaných kontaminentů. Při adsorpčním procesu znečišťující látky narušují vazbu s molekulami vody a chemicky ulpívají na filtračním médiu. Toho je obvykle dosaženo nasměrováním proudu vody tlakovými nádobami obsahujícími filtrační médium rychlostí, která umožňuje dostatečnou dobu kontaktu, aby došlo k adsorpci

Organické a anorganické kontaminanty mohou být odstraněny z vody adsorpčním procesem. Adsorpce látky zahrnuje její akumulaci na povrchu pevné látky zvané adsorbent. Organická adsorpce aktivním uhlím lze použít k odstranění stovek různých typů organických kontaminantů. Některé anorganické kontaminanty lze také odstranit adsorpčním procesem. Adsorpce může být i na povrch filtračního média.

Tyto materiály mají různé zrnitosti a tvary, které vytváří mezi zrny různé otvory, které sahají od hrubých až po jemné, což umožňuje různé stupně filtrace v závislosti na velikosti pórů. Některé filtry mají více vrstev mechanického média, nebo jsou kombinované s adsorbčními materiály jako svrchní vrstva. U vícevrstvých filtru je skladba následující. Spodní vrstva je tvořena zaoblenými hrubými materiály, která tvoří drenážní vrstvu pro dokonalý proplach a k zamezení zanášení trysek jemným filtračním médiem, který se aplikuje nad tuto vrstvu. Ultra jemné pórové a adsorbční filtrační materiály by měly být umístěny ve svrchní vrstvě filtru, aby se „dokonale vyleštila“ voda od ultra jemných nečistot ať organického, nebo anorganického původu.

1.000+ produktů
1.000+ produktů
V nabídce si vyberete z více než 1.000+ produktů a 5.000+ variant.
Nejlevnější přeprava
Nejlevnější přeprava
Zajišťujeme přepravu po celé ČR a Evropě
Ověřený obchod
Ověřený obchod
Jak nás hodnotí naši zákazníci? Hodnocení máme 5* z 5ti.
Používáme ověření věku Adulto