Vážení zákazníci, od pondělí 3.10.2022 do úterý 11.10.2022 bude náš výdejní sklad mimo provoz z důvodu dovolené. Tou dobou nebude možná expedice přepravcům. Děkujeme za pochopení a předem se omlouváme za delší dodací lhůty. Veškeré dotazy směřujte na tel. +420605560444.

Jak by měly být iontoměničové pryskyřice připraveny před jejich prvním použitím?

Jak by měly být iontoměničové pryskyřice připraveny před jejich prvním použitím?

 

Před použitím se doporučuje pryskyřice namočit na 8 hodin v demineralizované vodě. To je velmi důležité zvláště pro anexové pryskyřice, aby se zajistilo, že jsou plně hydratované, a pro inertní pryskyřice ke snížení jejich hydrofobicity. 

Tento postup se používá k minimalizaci vyplavávání částic a možné ztrátě při zpětném promytí před prvním servisním cyklem.

 Pro různé aplikace existují následující speciální postupy: 

Úprava / změkčování vody: iontoměničové pryskyřice jsou připraveny, pokud jsou ve své regenerované formě. Např .: pryskyřice změkčující vodu ve formě Na +.

Demineralizace: pokud je kationová pryskyřice ve formě H + a aniontová pryskyřice ve formě OH, jsou připraveny k použití. Pokud byly zakoupeny nebo jsou ve vyčerpané formě (tj. Forma Na + pro kationty a Cl- forma pro aniontové pryskyřice), je třeba je regenerovat kyselinou a hydroxidem sodným, aby se obnovila aktivní forma (H + a OH-) ).

Je důležité, aby iontoměničové pryskyřice byly správně vloženy. K dispozici jsou postupy plnění pro jednovrstvý, nebo více vrstvý filtr.