Vážení zákazníci, náš E-SHOP je plně v provozu. Expediční sklad funguje pouze jako výdejní místo objednávek, platba na místě není možná.

Sůl z Mrtvého moře a bylinná aroma koupel kosodřevina

Kód: 2175
Novinka
Značka: Filtrilo SPA
199 Kč / ks 164,46 Kč bez DPH
Skladem (23 ks)

Sůl z Mrtvého moře a bylinná aroma koupel kosodřevina

 • 100% čistá přírodní sůl z Mrtvého Moře s certifikací
 • Bylinná aroma přísada do koupele
 • Určeno pro výrobu koupele, wellness, SPA, vířivky a lázeňské koupele
 • Určeno při léčbě akné, ekzém, lupénka, neurodermitis, revma, kloubní onemocnění, ženských potížích.
 • Uvolňuje svalové napětí a únavu svalů
 • Má relaxační účinky
 • Posiluje organismus
 • Prospěšná při dně a revmatismu
 • Uvolňuje horní cesty dýchací
 • Příjemná a osvěžující vůně lesa
 • Dokonalé spojení s minerály z Mrtvého moře
 • Možno použít do vířivé vany - nepěnivé 
 • Balení 1Kg + 90ml, vystačí až na 4 koupele

Detailní informace

Detailní popis produktu

MRTVÉ MOŘE

Mrtvé moře je po tisíce let známé jako zdroj krásy a uzdravení. Věda dnes potvrzuje to, co obyvatelé Blízkého východu věděli před 8000 lety: Voda z Mrtvého moře má jedinečnou schopnost nejen uzdravovat, ale také způsobit, aby pokožka vypadala mladší a zdravější. Mrtvé moře vzniklo před 3 miliony let, kdy došlo k zlomenině uprostřed příkopové propadliny Jordánu a je nejnižším bodem na zemi (400m pod hladinou moře). Mrtvé moře obsahuje přibližně 43 miliard tun soli. Důležitou roli hraje nejen klima, kdy vysoká hustota atmosféry filtruje UV paprsky a úroveň kyslíku je 10krát vyšší než v jakékoli zemské atmosféře, ale také jedinečné složení vody. Jedná se o jeden z nejlepších způsobů ošetření kožních onemocnění nebo kožních skvrn a při každodenní péči o pleť může dělat zázraky.

Většina oceánů planety obsahuje pouze 3,5% solného roztoku, Mrtvé moře obsahuje 33% soli s 26 různými rozpuštěnými minerály. Některé z nich jsou vystaveny oxidaci, zatímco jiné jsou rozpustné ve vodě, díky čemuž se snadno vstřebávají pokožkou a rozvíjejí svoji léčivou sílu.

MINERÁLY V SOLI Z MRTVÉHO MOŘE

Sůl z Mrtvého moře, extrahovaná přirozenou kondenzací mořské vody, si zachovává vysokou koncentraci minerálů a stopových prvků. Je považován za nejcennější zdroj zdraví a krásy. Díky mimořádně bohatému minerálnímu složení soli z Mrtvého moře má široké blahodárné účinky na naše zdraví. Tento typ soli obsahuje více než 40 minerálů, které mohou být absorbovány kůží. Tyto minerály jsou vysoce koncentrované v Mrtvém moři více než 10krát ve srovnání s jinými oceány. Minerály z Mrtvého moře, které se nacházejí ve vodě a v bahně, zlepšují krevní oběh a čistí pokožku, podporují její přirozenou rovnováhu vlhkosti, odstraňují nečistoty a zanechávají pokožku zdravou. Mezi hlavní patří:

Hořčíková sůl z Mrtvého moře se skládá z 31 - 35% chloridu hořečnatého. Tento důležitý minerál se podílí na více než 300 základních reakcích v těle, mezi něž patří: uvolnění svalů, nervů a cév, uvolňování energie z potravy, tvorba zdravých zubů a kostí, odolnost proti stresu, posilování paměť a soustředění, zlepšení kondice srdce a cév, kosterní síla, přenos nervových impulsů a správné fungování svalů.

Draselná sůl z Mrtvého moře obsahuje 20 - 30% draslíku. Jedná se o elektrolyt s kladným nábojem, který vede elektřinu v tekutinách v tělesných buňkách a tím zlepšuje průchod životně důležitých živin přes buněčnou membránu. Je nezbytný pro hydrataci, srdeční rytmus, svalové kontrakce a rovnováhu PH.

Sodná sůl z Mrtvého moře obsahuje 3 - 9% sodíku. I když je sodík často považován za negativní minerál, protože ho obsahuje příliš mnoho, je nezbytným elektrolytem nezbytným pro vstřebávání a transport živin, rovnováhu tekutin, krevní tlak a přenos nervových signálů.

Vápenatá sůl z Mrtvého moře se skládá z 0,1 - 0,5% chloridu vápenatého. Tento minerál hraje důležitou roli při tvorbě a udržování zdravých kostí a zubů. Je také nutné cirkulovat krev, uvolňovat hormony, regulovat tělesnou hmotnost a stabilizovat enzymy.

Síran sůl z Mrtvého moře obsahuje 0,1 - 0,2% síry. Pomáhá syntetizovat bílkoviny, podporuje chrupavky a pojivové tkáně, pomáhá tělu odolávat bakteriím a čistí ho od toxinů.

Bromid má hojivý, uklidňující a antiseptický účinek. V soli z Mrtvého moře je obsažený v 0,4 - 0,6%.

CO DĚLÁ SŮL Z MRTVÉHO MOŘE PRO VAŠI POKOŽKU?

HYDRATUJE Koupání v roztoku soli z Mrtvého moře zlepšuje hydrataci pokožky, snižuje zarudnutí a drsnost a zlepšuje bariéru pokožky. K prokázání tohoto účinku bylo provedeno několik experimentů, včetně následujících: Několik lidí s atopickou suchou kůží mělo jedno rameno ponořené v roztoku vody se solí z Mrtvého moře a druhé rameno ve vodě z vodovodu po dobu 15 minut. Rameno ošetřené solným roztokem vykázalo významné zlepšení ve všech oblastech, zatímco pokožka takzvaného „ramene s vodovodní vodou“ byla ještě sušší. Protizánětlivé a hydratační účinky soli z Mrtvého moře jsou způsobeny vysokým obsahem hořčíku. Soli hořčíku se vážou na vodu, zvyšují absorpci a propustnost pokožky.

ČISTÍ A DEZINFIKUJE Díky přirozeným antibakteriálním vlastnostem síry je sůl Mrtvého moře skvělá k čištění povrchu pokožky. Protože sůl z Mrtvého moře obsahuje pouze malé množství síry, může jemně čistit mastnou pleť a omezovat výskyt akné.

VYNIKAJÍCÍ EXFOLIÁTOR Vydrhnutím / peelingem s produktem, který obsahuje sůl z Mrtvého moře, pomůžete pokožce odstranit odumřelé buňky, které přispívají k drsnosti pokožky, ucpání pórů a (pigmentačních) skvrn. Podporuje mladistvý vzhled a redukuje vrásky. Snižuje drsnost pokožky, což přispívá k tvorbě jemných linek a hlubokých vrásek.

LÉČÍ CHRONICKÉ KOŽNÍ STAVY Kombinace minerálů v soli Mrtvého moře udělala zázraky pro lidi, kteří trpí suchou, citlivou a svědící pokožkou. V této oblasti bylo rovněž provedeno mnoho výzkumů. Nějaké příklady : 

Pacienti s psoriázou se koupali ve vodě z Mrtvého moře po dobu 20 minut každý den po dobu 3 týdnů po sobě. Na konci tohoto kurzu jejich index psoriázy a závažnosti (PASI) poklesl v průměru o 34,8%. Jeden měsíc po ukončení této léčby jejich skóre PASI ještě dále pokleslo v průměru o 43,6%. Účinek promývání solí proto pokračuje v práci i po ukončení léčby. Také v případě atopického ekzému bylo provedeno několik testů a pacienti s ekzémy se několik týdnů denně myli vodou z Mrtvého moře; pomocí indexu SCORAD (Scoring Atopic Dermatitis) se během týdne významně zlepšily příznaky sucha, zarudnutí, otoku a olupování pacientů. I zde tento účinek fungoval i po ukončení léčby.

CO DĚLÁ SŮL Z MRTVÉHO MOŘE PRO VAŠE ZDRAVÍ?

ZKLIDŇUJE REVMATOIDNÍ ARTRITIDU Revmatoidní artritida, charakterizovaná bolestivým otokem kloubů, může v průběhu času vést k erozi a deformaci kostí. Ačkoli neexistuje lék, ukázalo se, že mytí vodou z Mrtvého moře je účinnou léčbou mnoha příznaků revmatoidní artritidy. Ve studii se pacienti koupali v soli z Mrtvého moře po dobu 20 minut denně. Na základě hodnocení revmatologů a jejich vlastního sebehodnocení došlo u pacientů k významnému zlepšení ranní ztuhlosti, doby chůze 15 metrů, síly rukojeti, obvodu kloubu, počtu aktivních kloubů a činností každodenního života. Snížení příznaků bylo největší po dvoutýdenním období a blahodárné účinky koupelí se solí z Mrtvého moře přetrvávaly jeden měsíc po ukončení léčby.

UKLIDŇUJE BOLAVÉ SVALY Nasáknutí solí Mrtvého moře může pomoci zmírnit svalové křeče a bolest a poskytnout uvolněný způsob zmírnění bolesti a nepohodlí unavených a napjatých tkání. Při testování účinků na fibromyalgii - chronický stav charakterizovaný bolestmi svalů, únavou, poruchami spánku, poruchami paměti a změnami nálady - vědci zjistili, že po 10 dnech praní solí z Mrtvého moře závažnost a frekvence příznaků silně poklesla. Okamžitě došlo k úlevě od bolesti, únavy, ztuhlosti, úzkosti, bolesti hlavy, problémů se spánkem a otoků kloubů, které přetrvávaly až tři měsíce po léčbě.

NÁVOD K VÝROBĚ KOUPELÍ

Koupel: Rozpusťte přibližně 500 g soli do koupele z Mrtvého moře do teplé vody o teplotě přibližně 37°C, namočte se na 20 - 25 minut. Poté se osprchujte pouze čistou vodou.

Lázeň na nohy: Lázeň na nohy pomáhá eliminovat bakterie a zápach nohou. Pro uživatele, který má nohu sportovce nebo bakteriální infekci. Do lázně o teplotě přibližně 37°C, přidejte hrst koupelové soli z Mrtvého moře. Pro účinnější úlevu nohy masírujte. Po určitém období namáčení opláchněte nohy čistou vodou.

Léčba psoriázy a ekzému: Rozpusťte přibližně 1 kg soli do koupele z Mrtvého moře do teplé vody a namočte se na dobu 20 - 25 minut. Nejlepších výsledků dosáhnete 3 - 4krát týdně po dobu 4 týdnů. Poté se sprchujte pouze čistou vodou, Je důležité nepoužívat mýdla po namočení do solné do koupele z Mrtvého moře.

Kondicionování pokožky: Relaxace, namáčení svalů. Rozpusťte přibližně 500 g solí koupele z Mrtvého moře do teplé vody, namočte se na 20–25 minut. Sprchujte pouze vodou, Je důležité nepoužívat mýdla po namočení solí do koupele z Mrtvého moře.

Poznámka: Originální soli do koupele z Mrtvého moře jsou 100% přírodní a neobsahují žádná umělá barviva a vůně. Všechny naše produkty jsou určeny pouze k vnějšímu použití.

 Upozornění: Sůl z Mrtvého moře NENÍ potravinářskou solí a není určena k lidské spotřebě.

Bylinné koupele HERBASPA

Bylinné přísady do koupelí z řady HERBASPA obsahují dlouhodobě a klinicky osvědčený extrakt z léčivých bylin s rostlinnými silicemi, obohacený solí z Mrtvého moře. Základní extrakt má pozitivní účinky na pohybový aparát, využívá se především v profesionálních balneologických provozech. Bylinná koupel je podpůrný prostředek při léčbě revmatologických nezánětlivých a mimo-kloubních onemocněních. Bylinný extrakt je zdrojem tříslovin, slizů a silic, které mají protirevmatické a protizánětlivé účinky. Zároveň při koupeli dochází ke zvýšení prokrvení pokožky a tkání, uvolnění svalového napětí a zmírnění bolesti svalů a kloubů. Koupel má díky celkové relaxaci velmi příznivý vliv i na psychiku. Tyto vlastnosti mají všechny naše koupele HERBASPA, speciální rostlinné silice ještě akcentují různé specifické vlastnosti.

Potěší vás neuvěřitelným 85% obsahem výtažku z 6 léčivých bylin doplněných kvalitní solí z Mrtvého moře. I proto jsou koupele Herbaspa majákem jakosti v rozbouřeném moři levných náhražek.

Kopřiva dvoudomá má detoxikační, posilující účinky, používá se při onemocněních kloubů, bolestech páteře a při ischiasu.

Máta peprná svaly příjemně ochlazuje a tlumí bolest svalů a kloubů.

Vrba bílá obsahuje salicyláty, které působí protizánětlivě a antirevmaticky u bolestí kloubů i svalů.

Heřmánek pravý má protizánětlivé a antiseptické účinky. Je výborný v koupelích a obkladech při svalovém revmatismu. Zklidňuje a tlumí bolest a záněty kloubů.

Levandule lékařská se zlepšuje prokrvení pokožky, napomáhá odstranění revmatických bolestí

Chmel otáčivý má díky lupulinu sedativní a zklidňující účinky, rovněž působí protikřečově a antirevmaticky.

Návod na použití:

Bylinnou koupel Herbaspa si vaši klienti skvěle užijí již při poměru 30 ml přísady do koupele na 150 l vody.
Ideální teplota vody je 38°C. Maximální doba koupele by neměla překročit 20minut.


Upozornění: bylinné koupele jsou určeny pouze na vnější použití. Eventuální usazeniny na dně nádoby jsou způsobeny vyšším obsahem bylinného extraktu a neovlivňují kvalitu výrobku.
Bylinné koupele skladujte v originálním balení při teplotě 5°C - 25°C. Trvanlivost činí 30 měsíců od data výroby.

SLOŽENÍ:

Aqua, Alcohol denat., PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Urtica Dioica Extract, Lavandula Angustifolia Flower Extract, Maris sal, Parfum, Mentha Piperita Herb Extract, Salix Alba /Daphnoides/Fragilis/Purpurea Bark Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Humulus Lupulus Extract, Pinus Sylvestris Leaf Oil, Sodium Sulfate, CI 42090, CI 19140, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Menthylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

Všechny naše výrobky se řídí a splňují zákon 102/2001 ze dne 22.února 2001 o obecné bezpečnosti a mají certifikát zdravotní nezávadnosti vydaný Státním zdravotním ústavem v Praze.

Tyto informace neposkytují lékařské rady, diagnostiku ani léčbu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sůl a minerály
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.2 kg
Chemické složení (vyberte pouze jeden parametr): Minerální sůl z Mrtvého moře

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.