Vážení zákazníci, náš E-SHOP je plně v provozu. Centrální sklad funguje pouze jako výdejní místo objednávek. Platba na místě není možná. Z důvodu nadměrného počtu objednávek, se předem omlouváme za delší dodací lhůty.

Filtrační sklo ČSN EN 12904 0,5 - 1,0 mm

Kód: 61
Výprodej
Značka: Filtrilo
395 Kč / ks 326,45 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Filtrační sklo, určené pro mechanickou filtraci vody

  • Lehčí oproti písku o 15%
  • Křišťálově čistá voda s použitím flokulantů.
  • Rychlejší proplach
  • Čistší filtrační lože, protože bakterie nejsou zachyceny na povrchu zrna 
  • Jeho hladký povrch naznačuje, že je méně pravděpodobné, že se vytvoří „shluky“.
  • Odpovídá ČSN EN 12904
  • Vyráběné v ČR z vybraných surovin ( obalové zelené sklo )
  • Certifikováno a schváleno v Evropě, Testováno ve SZÚ Praha

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fi FILTER GLASS je moderní a ekologický filtrační médium vyrobený ze 100% recyklovaného obalového skla, který byl navržen jako pokročilé filtrační médium a jako přímá náhrada za křemenný písek v pískových filtrech pro úpravu pitné vody, bazénů, vířivek, procesní a odpadní vody. 

Filtrační sklo Fi FILTER GLASS bylo vyvinuto pro zajištění dokonale průhledné a čisté vody. Používání filtračního skla je stále se rozšiřující technologie. Produkt je získaný z odpadního obalového skla jako jsou nápojové láhve, které prochází složitou technologií zpracování s výslednou granulometrií, která je velmi podobná křemennému filtračnímu písku. Recyklace pomáhá snížit objem odpadů a šetří čas, zdroje a peníze.

Filtrační sklo je udržováno čistší na rozdíl od křemičitého písku je méně náchylné k biologickému znečištění, protože povrch má hladký povrch, a proto se bakterie nemohou zachytit v prasklinách nebo defektech, což vede nižšímu dávkování chemie, které jsou zapotřebí k zničení znečišťujících látek .

Pro prokázání účinnosti filtračního skla byly provedeny testy v externí laboratoři s výsledkem, že filtrační sklo Fi FILTER GLASS odpovídá požadavkům Evropské normy EN 12904, resp EN 16713.

Doporučená skladba jednovrstvý filtrů:

Zrnitost 0.5 – 1.0mm 100%

Doporučená skladba vícevrstvých filtrů:

Zrnitost 0.5 – 1.0mm 60%

Zrnitost 1.0 – 2.0mm 20%

Zrnitost 2.0 – 4.0mm 20%

Instalace filtračního média:

Naplňte filtrační nádobu do 1/3 čistou vodou, abyste změkčili pád skla a nedocházelo k poškrábání vnitřních částí filtrů a zaseknutí jemných částí do kolektorů. Nasypte filtrační sklo z co nejnižší výšky do maximální výšky filtračního lože cca ¾ celkové výšky, nebo dle doporučení výrobce.

Ve filtru musí zůstat nejméně 1/4 volného prostoru, který je zapotřebí jako rezerva pro zpětný proplach, kde se filtrační lože nadzvedne cca o 10%.

Doporučené množství filtračního média:

Doporučuje se ponechat cca 25% výšky filtru tj. naplnění do 3/4. Při zpětném proplachu se výška filtračního lože zvedne až o 10%.

 Počáteční proplach:

Po vložení filtračního skla do filtru proveďte alespoň 3x po sobě jdoucí proplachování čistou vodou. Po zpětném proplachu je nutné provést ZAFILTROVÁNÍ!

Doporučená rychlost filtrace:

Doporučuje se rychlost filtrace okolo 10-20m3/h/m2. Čím je rychlost nižší, tím vyšší je účinnost filtrace.

Doporučená rychlost zpětného proplachu:

Pro správné promytí filtračního lože se doporučuje rychlost zpětného proplachu nejméně 40 - 50m3/h/m2. Správnou rychlost zkontrolujte na měřícím zařízení, nebo jako indikátor je zvednutí filtračního lože o cca 10%. 

Doporučená doba zpětného proplachu:

Závisí na používání či nepoužívání flokulantů. Obvykle se nastavuje časovým intervalem, nebo se kontroluje opticky. Obecně lze říci, že doba praní by měla trvat cca 5 minut.

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Filtrační materiály
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 25 kg
? Aplikace (vyberte pouze jeden parametr): Bazény / Vířivky / Swim Spa, Pitná voda, Procesní voda, Myčky aut, Koupací jezírka / Přírodní bazén / Bio top, Potraviny a nápoje, Topné systémy, Akvária, Studniční voda, Komerční chov ryb, Průmyslová odpadní voda
Funkce filtrace: Mechanická / odstranění zákalu
Typ filtru: Pískový filtr, Mechanický pitná voda
EAN kód: 8594197050013
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení