Aktivní filtrační sklo ČSN EN 12904. 1-2mm

Kód: 795/25
od 984 Kč / ks od 813,22 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Aktivní filtrační sklo, vyráběné v ČR a určené jako moderní filtrační médium pro úpravu pitné vody, vody v bazénech a vířivkách. 

- Lehčí oproti písku o 15%

- Křišťálově čistá voda s použitím flokulantů.

- Rychlejší proplach

- Hydrofobní efekt zamezuje přilnavost nečistot z vody

- Čistší filtrační lože, protože bakterie nejsou zachyceny a je potřeba méně chemických produktů.

- Jeho hladký povrch naznačuje, že je méně pravděpodobné, že vytvoří „shluky“.

- Odpovídá ČSN EN 12904

- Vyráběné v ČR z vybraných surovin ( obalové zelené sklo )

Certifikováno a schváleno v Evropě, Testováno ve SZÚ Praha

Detailní informace

Balení: 25 Kg
Na dotaz | 795/25
984 Kč / ks
813,22 Kč bez DPH
Balení: Paleta 40 x 25 Kg
Na dotaz | 795/PAL
39 662,50 Kč / ks
32 778,93 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Fi FILTER GLASS je moderní a ekologický filtrační médium vyrobený ze 100% recyklovaného obalového skla, který byl navržen jako pokročilé filtrační médium a jako přímá náhrada za křemenný písek v pískových filtrech pro úpravu pitné vody, bazénů, vířivek, procesní a odpadní vody. 

Filtrační sklo Fi FILTER GLASS bylo vyvinuto pro zajištění dokonale průhledné a čisté vody. Používání filtračního skla je stále se rozšiřující technologie. Produkt je získaný z odpadního obalového skla jako jsou nápojové láhve, které prochází složitou technologií zpracování s výslednou granulometrií, která je velmi podobná křemennému filtračnímu písku. Recyklace pomáhá snížit objem odpadů a šetří čas, zdroje a peníze.

Filtrační sklo je udržováno čistší na rozdíl od křemičitého písku je méně náchylné k biologickému znečištění, protože povrch má hladký povrch, a proto se bakterie nemohou zachytit v prasklinách nebo defektech, což vede nižšímu dávkování chemie, které jsou zapotřebí k zničení znečišťujících látek .

Pro prokázání účinnosti filtračního skla byly provedeny testy v externí laboratoři s výsledkem, že filtrační sklo Fi FILTER GLASS odpovídá požadavkům Evropské normy EN 12904, resp EN 16713.

 

Doporučená skladba jednovrstvý filtrů:

Zrnitost 0.5 – 1.0mm 80%

Zrnitost 1.0 – 2.0mm 20%

 

Doporučená skladba vícevrstvých filtrů:

Zrnitost 0.5 – 1.0mm 60%

Zrnitost 1.0 – 2.0mm 20%

Zrnitost 2.0 – 4.0mm 20%

 

Instalace filtračního média:

Naplňte filtrační nádobu do 1/3 čistou vodou, abyste změkčili pád skla a nedocházelo k poškrábání vnitřních částí filtrů a zaseknutí jemných částí do kolektorů. Nasypte filtrační sklo z co nejnižší výšky do maximální výšky filtračního lože cca ¾ celkové výšky, nebo dle doporučení výrobce.

Ve filtru musí zůstat nejméně 1/4 volného prostoru, který je zapotřebí jako rezerva pro zpětný proplach, kde se filtrační lože nadzvedne cca o 10%.

Doporučené množství filtračního média:

Doporučuje se ponechat cca 25% výšky filtru tj. naplnění do 3/4. Při zpětném proplachu se výška filtračního lože zvedne až o 10%.

 

Počáteční proplach:

Po vložení filtračního skla do filtru proveďte alespoň 3x po sobě jdoucí proplachování čistou vodou po dobu nejméně 10 až 15 minut. 

 

Doporučená rychlost filtrace:

Doporučuje se rychlost filtrace okolo 10-20m3/h/m2. Čím je rychlost nižší, tím vyšší je účinnost filtrace.

 

Doporučená rychlost zpětného proplachu:

Pro správné promytí filtračního lože se doporučuje rychlost zpětného proplachu nejméně 40 - 50m3/h/m2. Správnou rychlost zkontrolujte na měřícím zařízení, nebo jako indikátor je zvednutí filtračního lože o cca 10%. 

 

Doporučená doba zpětného proplachu:

Závisí na používání či nepoužívání flokulantů. Obvykle se nastavuje časovým intervalem, nebo se kontroluje opticky. Obecně lze říci, že doba praní by měla trvat cca 5 minut.

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Filtrační média
Aplikace: Bazény / Vířivky / Swim Spa, Pitná voda, Procesní voda, Myčky aut, Koupací jezírka / Přírodní bazén / Bio top, Potraviny a nápoje, Topné systémy, Odpadní voda, Studniční voda, Komerční chov ryb, Průmyslová odpadní voda
Funkce filtrace: Mechanická / odstranění zákalu
Typ filtru: Pískový filtr, Mechanický pitná voda
EAN kód:
Kód produktu:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.